Beste terrasverwarming voor horeca: een gids

Beste terrasverwarming voor horeca: een gids

Het kiezen van de beste terrasverwarming voor uw horecazaak kan een grote impact hebben op het comfort van uw gasten en de omzet van uw bedrijf. Met de juiste terrasverwarming kunt u uw terras het hele jaar door optimaal benutten. In deze gids leggen we uit hoe u de beste terrasverwarmers kiest en hoe u deze het beste kunt verdelen om een gelijkmatige en aangename warmte te creëren. Daarnaast bieden we bij Palmo Store een gratis verwarmingsplan aan om u te helpen bij het optimaal verwarmen van uw terras.

Waarom is de juiste terrasverwarming belangrijk?

Een goed verwarmd terras zorgt ervoor dat uw gasten langer blijven zitten, wat resulteert in een hogere omzet. Het verhoogt ook de tevredenheid van uw klanten, omdat ze comfortabel buiten kunnen zitten, zelfs als het weer niet ideaal is. Met de juiste terrasverwarming kunt u uw terras het hele jaar door gebruiken, wat de return on investment voor uw horecazaak vergroot.

Soorten terrasverwarming

Er zijn verschillende soorten terrasverwarmers beschikbaar, elk met hun eigen voor- en nadelen. Bij Palmo Store richten we ons voornamelijk op elektrische heaters, maar we kunnen ook gasheaters leveren op aanvraag.

Elektrische terrasverwarmers:

 • Infraroodstralers: Deze verwarmers zijn zeer efficiënt en verwarmen direct objecten en mensen in plaats van de lucht. Dit maakt ze ideaal voor terrassen waar warmteverlies door wind een probleem kan zijn.
 • Halogeenstralers: Deze heaters bieden intense warmte maar ook een zeer hoog verbruik.
 • Carbonstralers: Zeer energie-efficiënt en geschikt voor langdurig gebruik. Wordt voornamelijk toegepast in woningen en kantoren vanwege de lange golf stralen die beter geschikt zijn voor binnen toepassingen

Gas terrasverwarmers:

 • Vaste gasheaters: Ideaal voor grote open terrassen en zorgen voor een gezellige sfeer met een open vlam. Kunnen hogere kosten in installatie, onderhoud en verbruik met zich meebrengen.
 • Vrijstaande gasheaters op een paal: Perfect voor het creëren van sfeer en warmte op specifieke plekken.

Hoe kiest u de juiste terrasverwarmer?

Bij het kiezen van de juiste terrasverwarmer zijn er verschillende factoren om rekening mee te houden:

 1. Grootte van het terras: Het type terrasverwarmer moet overeenkomen met de grootte van het gebied dat u wilt verwarmen. Een te zwakke heater zal niet voldoende warmte leveren, terwijl een te krachtige heater energie kan verspillen.
 2. Beschutting en wind: Voor open terrassen die blootstaan aan de wind, zijn infraroodstralers de beste keuze, omdat ze direct objecten en mensen verwarmen.
 3. Montagemogelijkheden: Overweeg waar u de heaters wilt plaatsen. Aan de gevel gemonteerde heaters zijn praktisch en besparen ruimte, terwijl vrijstaande heaters flexibiliteit bieden in plaatsing.
 4. Energiebron: Elektrische heaters zijn vaak eenvoudiger te installeren en milieuvriendelijker, terwijl gasheaters geschikt kunnen zijn voor terrassen zonder gemakkelijke toegang tot stroom.
 5. Reflectoropties: Een aspect dat vaak over het hoofd wordt gezien, maar cruciaal is voor de prestaties van de heater, is de reflector. Bij Tansun modellen, zoals de Monaco en Sorrento, is het model in de basis hetzelfde, met uitzondering van de reflector. De gouden reflectoren bieden uitstekende warmte zonder veel licht te reflecteren, terwijl zilveren reflectoren naast warmte ook meer licht reflecteren, wat niet altijd gewenst is voor gasten.

Verdeel uw heaters voor optimale warmte

Het correct verdelen van terrasverwarmers is cruciaal voor een gelijkmatige warmteverdeling. Hier zijn enkele tips:

 • Plaats heaters gelijkmatig verspreid: Zorg ervoor dat de heaters op gelijke afstanden van elkaar worden geplaatst om hotspots te vermijden en een consistente warmte te bieden.
 • Houd rekening met ophanghoogte: De hoogte waarop u de heaters monteert, beïnvloedt de warmteverspreiding. Volg de specificaties van de fabrikant voor de optimale ophanghoogte.
 • Gebruik meerdere heaters voor grote terrassen: In plaats van één krachtige heater, kunt u beter meerdere kleinere heaters gebruiken voor een gelijkmatigere verdeling van de warmte.

Slimme terrasverwarming met Somfy technologie

Onze Somfy dimbare heaters kunnen helpen bij het voorkomen van hotspots en verbeteren het comfort en energieverbruik. Met de Somfy technologie kunnen de heaters op afstand worden bediend en gedimd, wat zorgt voor een gelijkmatige warmteverdeling en energiebesparing. Dit maakt het eenvoudig om het terras precies naar wens te verwarmen en het energieverbruik te optimaliseren.

Vraag een gratis verwarmingsplan aan

Om ervoor te zorgen dat uw terras optimaal wordt verwarmd, bieden we bij Palmo Store een gratis verwarmingsplan aan. Ons team van experts helpt u bij het kiezen van de juiste heaters en adviseert over de beste plaatsing en verdeling voor uw specifieke situatie. Dit verwarmingsplan zorgt ervoor dat uw terras efficiënt en effectief wordt verwarmd, wat bijdraagt aan het comfort van uw gasten en uw omzet.

Bezoek onze showroom

Bij Palmo Store begrijpen we dat het kiezen van de juiste terrasverwarming een belangrijke beslissing is. Daarom nodigen we u uit om verschillende modellen te bezichtigen in onze showroom. Hier kunt u de heaters in actie zien en advies krijgen van onze deskundige medewerkers.

Conclusie

De juiste terrasverwarming kan het verschil maken tussen een terras dat slechts een paar maanden per jaar bruikbaar is en een terras dat het hele jaar door voor extra omzet zorgt. Door te kiezen voor de juiste soort terrasverwarming en deze correct te verdelen, creëert u een comfortabele omgeving voor uw gasten. Bij Palmo Store helpen we u graag met een gratis verwarmingsplan om de perfecte terrasverwarming voor uw horecazaak te realiseren.

Voor meer informatie over onze terrasverwarmers en om een gratis verwarmingsplan aan te vragen, bezoekt u onze productpagina of neemt u contact met ons op via contactpagina. Ons team staat klaar om u te helpen bij het vinden van de beste oplossing voor uw terras.

Volgende lezen

Elektrisch vs gas: welke horeca terrasverwarmer kiezen?
Waarom kiezen voor Tansun infrarood heaters?